نه تو قربانی هستی و نه پدر مادرت جلاد

۲/۵ - (۱ امتیاز)

✍ یک سال است برای شما ای‌میل می‌زنم و اشاره می‌کنم که لطفاً به خانواده‌هایی که دختر سن بالا دارند بفرمایید برای جلب محبت فرزندان و برای داشتن آنها، به اجبار و تا سنین بالا آن‌ها را پیش خود نگه داشتن راه درستی نیست.
هیچ پسر یا دختر ۳۴ ،۳۵ ۳۶ ساله‌ای دوست ندارد محدود و وابسته به والدین تا این سن در خانه پدری بماند اگرچه با ازدواج هم قرار نیست که آزادی بدست آید ولی طبق شرایط سنی و خواسته‌های دل پدر و مادر هر روز زندگی کردن و از همه خواسته‌ها گذشتن هم شیوه درستی نیست.
به آنها بگویید شکایت فرزندان را حمل بر نافرمانی ندانند
و سکوتشان را نیز دلیل بر رضایت‌شان نپندارند
و به پاس این همه احترامی که به بزرگتر بودنشان گذاشته‌ایم برای ما و حق زندگی ما نیز احترام قایل باشند
به زور نگه داشتن راهش نیست. اینگونه افراد اگر بروند می‌روند که می‌روند یعنی برگشت در کارشان نیست حالا خواه مکان جدید یا زندگی جدید بهتر باشد یا نباشد

پاسخ دکتر شیری :
👈بارها اشاره کرده‌ام و نوشته‌ام که بازی قربانی نباید کرد. نباید با مقصر جلوه دادن والدین، موثر بودن خود را منکر شد. شما ۳۵ سالتونه و بفرمایید خودتان برای ازدواجتون چه کرده‌اید؟ همش ایجاد محدودیت‌های خانواده بوده است؟ من فکر می‌کنم شما نیز ناخودآگاه بدتون نمیاد اینطوری بشه درحالیکه در بخش آگاهتون مایلید ازدواج کنید
خواهش بنده از خانواده‌ها عبارت است از اینکه
✔ دختر بالای ۳۰ سال بدون ارتباط عاطفی و همسر داشتن فرسوده می‌شود. هر کسی در هر مراسم خانوادگی با محبت یا کنایه یا دلسوزی بی‌موقع می‌خواهد او را درباره مجرد بودنش بازخواست کند. هر مجرد ماندنی بد نیست و بسیاری از مجردی‌ها غنی‌تر از متاهلی‌های بی‌پایه است. فشار ازدواج را از بچه‌ها بردارید و بهشون فضا بدهید. فضایی که حمایت شوند و دیده شوند.
✔ فضای معاشرتی را با خانواده‌های خوب گسترش دهید. پسر خوب نیز مثل دختر خوب، دم دست نیست و باید وقت گذاشت برای پیوندهای خانوادگی که فضای شناختی برای بچه‌ها فراهم می‌کند.
✔ درحالیکه در این کشور مهدکودک‌ها نیز در حال تفکیک جنسیتی است، شانس ازدواج‌های ناشی از شناخت‌های صحیح محدود و محدودتر خواهد شد و این یعنی خودتان برای ازدواج فرزندتان تدبیر کنید.
✔ سختگیری‌های مناسب بچه‌های دبیرستانی را روی دخترتان انجام ندهید.
✔ شما پدر محترمی که مطالب بنده را فرصت گذاشته‌اید و مطالعه می‌فرمایید، خواهش دارم رابطه عاطفی با دخترتان را بهبود ببخشید. حمایت مردانه از دختر هم به مرد شفا می‌دهد هم به دختر اعتماد به نفس. با غرغر و کنایه، فرزندتان آسیب جدی پنهان می‌خورد.
✔ اگر مادر هستید و این مطالب را مطالعه می‌فرمایید بدانید سهم شما کم نیست در ازدواج آینده فرزندتان. به جای مقایسه جوانی خودتان با الان او، اجازه دهید زندگی را تجربه کند . او حتی اگر ازدواج هم نکند بناست در خانواده خود خوشبخت باشد.
✔ حرفم با دختر خانم این است که به جای تلخ شدن و بقیه را مقصر جلوه دادن و بازی قربانی، برای ازدواج خود کاری کند و از شبکه ارتباطی خود با دوستان متاهلش استفاده کند تا به او پسران شایسته معرفی کنند. وسواس در انتخاب همسر را تبدیل کند به شناخت‌هایی کامل‌تر.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

نه تو قربانی هستی و نه پدر مادرت جلاد

مطالب مرتبط