جنگ روانی

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مطلب اول : مسوولین دقیقا با کی حرف میزنند؟
«تخریب کنندگان اموال عمومی، پلیس نما هستند»
« میخواستند از اول کسب و کارشان را در پلتفرم خارجی توسعه ندهند»
درسهايي از جنگ روانى كه در اين سالها آموختم:

وقتی حمله ای در اینترنت به شما میشود، در واکنشها یا پاسخهایتان، فالوورهای خودتان را در نظر بگیرید یا حمله کنندگان را؟
متخصصین روابط عمومی میگویند : وقتتان را حرام نکنید که حمله کنندگان را قانع کنید، آنها قانع نمیشوند! به ذهن هواداران خود بپردازید.

این روزها وقتی شاخ در‌می‌آورم از بعضی اظهار نظرهای مسوولین که همه چیز را انکار میکنند، به یاد می آورم که آنها دقیقا با کی صحبت نمیکنند و با کی صحبت میکنند، انگلر امثال من مخاطب این بزرگواران نیستیم!

وقتی در صفحات مختلف مردم میروم، واضح است که مطالب طوریست که طرف دیگر را جلاد داستان نشان دهد. فقط گیج میشوم که کتک زدن دانش آموزان و نمازگزاران و عزاداران کشته شدگان اخیر را چگونه افراد مسلمان و با چه نظام ارزشی توجیه میکنند؟

—————
مطلب دوم : حقوقش را میگیرد!

ظرف دوماه گذشته ،صدها هزار نفر که در این اقتصاد افتضاح و گرانیها و تورم دولت آقای رییسی، با خلاقیت شخصیشان کسب و کار اینستاگرامی راه انداخته بودند که بتوانند بقا داشته باشند، تقریبا بیکار شده اند. برای مسوولی که حقوقش، مزایایش، سر ماه از پول مالیات همان مردم نگون بخت، منظم واریز میشود، چه باک که صدها هزار نفر خویش فرما و کارمندان و خانواده هایشان بیکار شدند؟
با تورم و مالیات ، همه عمر و دستاورد و خلاقیتهای مردم قشر متوسط که دسترسی به رانت و … ندارند، در حال نابودی است و حاکمیت که توان اشتغالزایی اش عیان است، مسوولیت این وضعیت افتضاح را قبول نمیکند و هنوز بعد چهل و چهارسال ، همه تقصیرها گردن دولتهای قبلی و آمریکاییست که هیچ غلطی نمیتوانست بکند !
براحتی اینترنت، وسیله کار دهها میلیون ایرانی را به افتضاح کشاندند، اینستاگرام و واتس اپ و …مسدود کردند و‌مردم شریف ایران را دربدر فیلترشکن کردند و دقیقا در همین روزها در همسایگی کشور ما ، در همین دوبی، پنج هزار شرکت برتر فناوری جهان دور هم جمع میشوند و نمایشگاه جیتکس برگزار میکنند!

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

جنگ روانی

مطالب مرتبط