می خواهم در ذهنش بمانم

امتیاز مطلب

در اولين جلسات ديدار، مى خواهم در ذهن خواستگارم خوب به نظر بيايم و در ذهنش بمانم. چه كار بايد بكنم؟

✍️يكى از كارهاى غلط كه اغلب انجام مى دهند، تلاش زياد برى تحت تاثير قرار دادن طرف است، كارهايى مثل لطيفه گفتن. بعضى ها هم ترجيح مى دهند به جاى رفتار رسمى، طورى رفتار كنند كه طرف احساس راحتى كند. كارى كه به طور ويژه براى پسرها خطرناك است، چون ممكن است ذهن طرف را به جاى سوق دادن به سوى ازدواج، به افكار ديگر بكشاند! در عين حال، آرامش زياد هم باعث می شود كه ويژگى خاصى براى در ذهن ديگرى ماندن وجود نداشته باشد. بديهى است كه صحبت كردن در مورد توانمندی هاى مديريتى و پروژه هاى كارى بيشتر به درد مصاحبه شغلى می خورد تا تحت تاثير قرار دادن يك خانم. يادمان باشد، تحت تاثير قرار دادن يعنى وقتى از او جدا می شويم، لااقل يك ويژگى خاص ما در ذهن او باقى بماند تا براى ديدار مجدد رغبت داشته باشد.

✔️وقتى مى خواهيد كسى را تحت تاثير قرار بدهيد ، به اين فكر كنيد كه او هم احتمالا تلاش می كند شما را تحت تاثير قرار بدهد؛ پس شما هم به او همين حس را بدهيد. بگذاريد خودش را كامل عرضه كند. وقتى از موفقيت هايش حرف می زند با هيجان گوش كنيد (منظور رياكارى نيست، معنى اش درست گوش كردن است). در اين صورت به خيلى چيزهاى بيشترى از اين آدم پى خواهيد برد.

✔️اگر او مردى است كه از تجربه موفق كاری اش حرف می زند، بگوييد كه براى شما جالب است كه در اين وضعيت بیكارى خيلى از مردان، او شرايط كارى خوبى دارد. اگر دخترى است كه از موفقيت تحصيلى اش مى گويد، خيلى ظريف به او نشان بدهيد كه به هوش و پشتكارش افتخار می كنيد.

✔️فراموش نكنيد كه هر كسى قبل از عنوان هاى كارى و اجتماعی اش، يك انسان با ويژگى هاى جنسيتى خودش است. بی توجهى به جنسيت مخاطب در بحث آشنايى هاى ابتداى ازدواج، باعث خطايى تلخ خواهد شد. به يك زن اين حس را بدهيد كه زن است و براى شما جذاب. هميشه چيزهايى هست كه از نظر يك آدم باهوش از دست نمی روند.

✔️وقتى همه سعى می كنند از موفقيت هاى خودشان حرف بزنند، شما به سادگى از شكست هاى كوچك و تلاشتان براى احياى زندگى صحبت كنيد تا بتوانيد قدرت همدلى طرف را محك بزنيد. استفاده به موقع از طنز درحالى كه طرف جديت ما را ديده است هم كار ظريفی است كه بايد با مهارت انجامش بدهيد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

می خواهم در ذهنم خواستگارم بمانم

مطالب مرتبط