با اینکه پردستاورد هستم اما احساس بی معنایی می‌کنم

امتیاز مطلب

الان وقتشه یکبار دیگه…

✍دختری هستم در نگاه دیگران کاملا موفق و شاداب، با اینکه فرزند طلاق بودم و از ۱۷ سالگی از پدر و مادر جدا زندگی می کردم، با مطالعه مطالب خودشناسی و روان شناسی و صد البته لمس خدا در تمامی لحظات زندگیم، یک موقعیت اجتماعی فوق العاده ای نسبت به بقیه جوان های ایرانی دارم.
مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی، و صد البته علاقه مند به ادامه تحصیل برای دکتری جهت تدریس در دانشگاه و عضویت گرفتن در هیات علمی یکی از دانشگاه های کشورمان ، را دارم.مسلط به زبان انگلیسی با تجربه تدریس ۵ ساله و کلی مدرک از دوره های نرم افزاری و هنری که تا آخر با نتیجه خوب به اتمام رسانده ام.
چند ماهی است برای یک کار آموزشی سرمایه گذاری کردم و یک آموزشگاه تاسیس کردم. خدا را شکر خیلی سریع مراحل راه اندازیم تمام شد و به مراحلی رسیدم که افراد دیگری هم باید نظر بدهند، متاسفانه بد قولی آدم ها، معطل نگهداشتنت برای اینکه بگویند ما آدم های مهمی هستیم، و خیلی داستان های جزیی دیگر که شاید خنده دار باشند، انرژی من که یک دختر شاداب و سر زنده ی امروزی هستم و همیشه الگوی تمامی دوستان و اقوام هستم را گرفته!!
در خلوت دلم می گیرد، جلوی بقیه فقط تظاهر به همان نسیم قدیم بودن می کنم، شدیداَ نیاز به مشاوره از یک انسان پر انرژی و مثبت دارم!!!!

پاسخ دکتر شیری

✔وقتی مدرک چیزی را میگیریم به اشتباه به ما میگویند ” کارشناس یا کارشناس ارشد” در حالیکه ما هنوز اقتضائات کار را نمیدانیم ؛ نه مصاحبه درست بلدیم نه خودابرازگری SELF-PRESENTATION نه سلسله مراتب پیشرفت کاری و نحوه جذب سرمایه و…حتی نمیدانیم چقدر میخواهیم کارمند باشیم ؟ کی بریم تو خویش فرمایی ؟ کی کارافرینی یا سرمایه گذاری را تجربه کنیم ؟

✔در ایران سیستم پیچیده بوروکراسی اداری باعث میشود سرخوردگی در آدمهای ” متوسط “ایجاد بشود. حقیقتا دانشگاه دومی داریم به اسم دانشگاه کار که بعداز فراغت از تحصیل واردش میشویم و در این صورت بهتر است بدانی که آدمهایی که از دانشگاه کار در ایران فارغ التحصیل میشوند ، خود را آماده کرده اند برای عبور موفق از انواع زیرابزنی ها ، ریاکاریها و مجهز میشوند به صبوریهای بلند انسان ساز ؛
پس چند سال باید وقت بگذاری تا فولاد آب دیده بشوی

✔نکته بعدی ترسیم صحیح اهداف GOAL SETTING در سن فعلیتون هست. شما هنوز دارید با سیستم قدیمیتون یعنی “بعد دبیرستان” به خودتون اهداف میدهید . به احتمال زیاد بخشی از شخصیت شما برگرفته از تیپ شخصیتی دختران عقل محور Athena type میباشد که خود را با دستاوردهای خویش تعریف و ارزیش یابی میکنند .در حالیکه سوالات مهمتری هستند که باید بدانها بیندیشی و منبعث از سایر جنبه های شخصیتی تو هستند و باید دیده و شنیده شوند و به رسمیت آیند و آنها عبارتند از اینکه :

👈آیا من الزاما باید هیات علمی بشوم، تدریس به شکل مدعو اشکالی داره؟ یا حتما باید خودم را متعهد با اون همه ساعت کار دانشگاهی کنم برای ۳-۴ میلیون تومان حقوق ثابت ؟
👈آیا من افقهای کار آموزشی و اداره موسسه در ایران را ترسیم کرده ام؟ نحوه توسعه شغلم را در ایران بلدم ؟
👈آیا من درباره ازدواج و روابط اجتماعی و شخصیم دغدغه لازم را دارم یا اینها را گذاشته ام برای بعد دکترا و …؟

بنابراین چنانکه مشهود است ، آنچه باعث میشود تو حال بهتری پیدا کنی ، گرفتن دوپینگ از یک آدم موفق نیست بلکه بازبینی نظام ارزش گذاریت به خودت در زندگی است که بسیار مفیدتر و ماناتر بر روان تو اثر خواهد گذاشت.

#خلاصه_مطب
#توانگر_شو

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

احساس بی معنایی در عین دستاورد داشتن

مطالب مرتبط