معرفی فیلم: برادران لیلا

۳/۵ - (۱ امتیاز)

اولا کرونای جدید خیلی جدیه و واقعا تعداد آدم هایی که گرفته اند بیشمارند، خیلی مراقب باشید و ماسک بزنید و ماچ و بوسه عیددیدنی قطعا ممنوع! (۱۷ روز گرفتار بودم و کمی که حالم بهتر شد چند تا فیلم دیدم )

– برادران لیلا را بالاخره با كلى عذاب وجدان دیدم😰( قول می دهيم اگر شماره حسابی اعلام کنند، هزینه اش را تقدیم کنيم)
هميشه کارهای سعید روستایی را دوست دارم، بازی خانم ترانه علیدوستی و نویدمحمدزاده و‌سعید پورصمیمی را مي پسندم.
اين فیلم عليرغم علاقه درونى ام به تيم اش، مبتلا به پرگويى بود و من ارتباط اجزایش را اون وسط ها از دست دادم. (يك حبه قند ميركريمى هم شلوغ بود ولى آشفته نبود)
پدر خانواده را که پر بود از دروغ و حسرت ِمهم دیده شدن، شبیه مدیران حقير و حاکمان پر دروغ کشورهای دیکتاتور زده يافتم که به هر قیمت می خواهند خودخواهانه، بیزینس را در دست نگه دارند.
جایی که دخترش ليلا به او سیلی زد، حیرت آور بود. لیلا نماد خرد و آگاهی زنانیست که به راحتی گول نمی خورند
تفسير آركتايپى :
ليلا (آتناى آگاه) چهار برادر، نماد آرس، پرسفون (اصلانى)، آپولو (نويد) و هرمس (معادى) بودند و هر پنج نفر از عقده پدر منفى رنج مي بردند. نقش هرايي ناآگاه مادر هم توجهم را جلب كرد.
پدرِ ناآگاه (مدير، حاكم)، روان فرزندان خويش را پر مي كند از زخم، بى عرضگى، ترس، درخودماندگى و بى رويايى

۲- The Fabelmans
فيلمى زيبا از اسپیلبرگ
با مضمونی بسیار پیچیده از روابط درون و برون خانوادگی یک خانواده یهودی و پسر نوجوانى كه متوجه می شود مادرش يك راز بزرگ دارد.
———
۳- The Banshees of Inisherin
صحنه های حیرت آورش از طبیعت ایرلند جنوبى ، نفس آدم را بند مى آورد. مردى در بحران ميانسالى خويش دچار بى معنايى شده و علت را معاشرت با دوست بى هدف خويش می داند. او تقلا می كند با هنر موسيقايي خويش، اين رنج را استعلا ببخشد، اما دوستش كه ناگهان از بهشت رفاقت به بيرون پرت شده، اين پس زده شدن را تاب نمى آورد و ديالوگ هاى جالبى در اين بين شكل ميگيرد. من شخصا از كليت فيلم خوشم نيامد 😔
۴- The whale
مردی بابت گرایش جنسی تازه اش، زن و دخترش را رها کرده و با شاگردش وارد رابطه عاشقانه و… شده و معشوقش از دنيا رفته است .حال به علت چاقی مفرط در حال مرگ است و می خواهد رابطه اش را با دخترش بهبود بخشد. شبیه اینهایی که چند سال زندگی یک آدم را نابود می کنند و بعدا وجدان دردشان میگیرد و خودخواهانه می خواهند عذرخواهیشان را بپذیری! تفسير كارهاى ارنوفسكى، خيلى پيچيده است، اما من از تماشاى فيلم بهره اى نبردم.
نظر شما چيست ؟

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معرفی فیلم برادران لیلا

مطالب مرتبط