وقتی کمال طلبی منفی ما را فلج می کند | در تصمیم گیری مانده ام

امتیاز مطلب

من الان در موقعیت خیلی بدی با خودم قرار گرفتم چون از ۱۵ سالگی خواستگار داشتم به قولی از همه نوع تیپ و تحصیلات و اعتقاد و فاکتورهای ظاهری ولی به دوعلت نتونستم تا حالا ازدواج کنم یکی اینکه تصمیم گیری برام خیلی مشکل بوده و از این بابت خیلی برای خودم متاسفم دیگه اینکه اعتقاد و هم کفو بودن برام خیلی مهم بوده اما شکل ظاهری هم …حالا این مورد همه موارد را دارن الا تیپ و شکل ظاهری. امروز با مادر بگو مگوی بدی پیدا کردم چون من با خودم میگم این عهد و خواسته من از خدا بوده و حالا باید بپذیرم و از بالا رفتن سن خودم و اینکه آیا باز هم هم کفو اعتقادی پیدا کنم یا نه. دودل شدم اما مادر نظرشون اینه که باید توکل داشته باشی و خودت دست بجنبونی و اینکه اگه میخواستی اینطوری شوهر کنی باید به فلان خواستگار ۱۰ سال پیشت هم جواب مثبت میدادی.

دکتر شیری پاسخ میدهد :

👈من نمیدانم چند ساله هستید ولی تصمیم گیری یک زن برای انتخاب شریک زندگی مبتنی است بر عوامل متعددی
۱- تجربیات قبلی ( اگر هر بار بهم خیانت شده باشه طبیعی است که دنبال کسی بگردم که نتونه اساسا خیانت بکنه ! )
۲- رویاهای نوجوانی و کودکی ( حرفهای اطرافیان درباره شوهر عالی و چهره و رفتار هنرپیشه های محبوب و … باعث میشه بعضی تیپها و چهره ها را خوب بینگاریم و رویاسازی کنیم )
۳- رابطه پدر و مادر خودش ( اگر رابطه والدین خوب نباشد، احتمالا سردرگمی هایی ما را فرا میگیرد، اگر مساله ای با پدر یا مادرمان داشته باشیم، احتمالا میریم دنبال برعکس اونها تو انتخابهایمان)
۴- تیپ شخصیتی خودش ( آرکتایپ )
ما از یک الگوی درونی تر برای محک زدن روابطمان استفاده میکنیم. خلاصه موضوع اینه که بلاتکلیفی در امر ازدواج ناشی است از یک کمال طلبی زمینه ای و وسواس بهترین انتخاب را کردن که قطعا توهم است. همیشه هر انتخابی بکنیم یکی بهتر برای ما سر راهمان سبز خواهد شد و یکی بهتر از ما در زندگی همسرمان دیده خواهد شد. این واقعه نباید مانع آغاز ازدواج شما و لذتهایتان بشود. با خداوند معامله ای بکنید که مبتنی باشد بر برهان نه اینکه خداوند را در تخیلتان ملزم به انجام رویاهای خود بکنید .ما نمیتوانیم ظاهر وحی را بخوانیم و به سنت نبی اکرم در تعقل بی توجه باشیم
شما این فرصت را دارید که فردی را انتخاب کنید با متوسط رو به بالایی از ملاکهای زیر :
✔ مطلوبیت فیزیکی
✔انطباق نسبی خانواده ها
✔اخلاق دلپسند شما نسبتا
✔صلاحیت متوسط مالی و کاری و ثبات اینها

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

عدم توانایی در تصمیم گیری

مطالب مرتبط