دمت گرم الناز

امتیاز مطلب

متن زیر درباره الناز دارابیان است که امروز صبح طلای مسابقات آسیایی پرتاب دیسک را از آن خود کرد.وی علاوه بر کسب مدال طلا، موفق به ثبت رکورد جدیدی در بازیهای پاراآسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا به نام خود شد.

پنج سالم بیشتر نبود. رفته بوديم خانه فريده خاله و دختر خاله الناز اينا.
الناز مثل ما نبود ،
ميگفتند به خاطر تجويز داروى اشتباه موقع باردارى خاله ام بوده كه دچار معلوليت شده …
الناز نقاشى مى كرد. مدادرنگى هايش را آورده بود تا من سرگرم نقاشى شوم و لحظه اى آرام بگيرم. ماهرانه پرنده اى كشيده بود و من سعى مى كردم به تقليد از او چيزى بكشم. در همين حال و اوضاع بودم كه حس كردم وقت رفتن رسيده. اين خاصيت آن خانه بود كه به چشم برهم زدنى وقت تمام بود و بايد مى رفتيم. روال معمول اين بود؛ دل نمى كندم. پا به زمين مى كوبيدم، گريه مى كردم كه من نمى آيم، شما برويد. اما آن روز قبل از اينكه جيغ و فرياد كنم مغزم جرقه زد و چند ثانيه بعد زير ميز نهارخورى بودم. قايم شده بودم.
فقط الناز بود كه به هاطر نشسته بودن هميشگيش روى ويلچر ، من را مى ديد. داشت مى خنديد. منم خنده ام گرفته بود. لبم را گاز گرفته بودم و اشاره مى كردم كه هيس الان مى فهمند..
آن شب قِسر در رفتم و مامان و بابا اجازه دادند كه بمانم.
مست از پيروزى ام مى دويدم و مى خنديدم و آن خنده ها گويى بى تكرار بودند.
٩سال از من بزرگتر بود. هم مى توانست باهام بازى كند ، تو درسهام كمكم كند هم مى توانست مادر گونه برايم غذا آماده كند؛

سالها بعد الناز به دانشگاه رفت. در رشته ى ادبيات فارسى ليسانس گرفت و بعد هم فوق ليسانس. گنجينه ى ادبيات فارسى را در كتابخانه ى اتاقش داشت و براى منِ عاشق ادبيات جاذبه اى محسوب مى شد.
چند سالى است كه ورزش حرفه اى مى كند و هر از گاهى برايم از تمرينات سختش كه برايش لذت بخش است مى گويد. امروز صبح خبر قهرمانى اش را شنيدم و از خوشحالى اشك شوق مى ريختم.
الناز فقط يك دست دارد. روى زانوهايش حرکت میکند، تمام كارهاى روزمره اش را خودش انجام مى دهد و هركجا كه بخواهد با ويلچرش مى رود. تحصيلات عاليه دارد و قهرمان پاراآسيا در رشته هاى پرتاب ديسك و دو ميدانى است.
اگر الناز نااميد نشد و ماند و با همه محدوديتها و بي تناسبى اين شهر براى توانيابان ادامه داد، واضح است من اگر نااميد شوم ناشكريه.
فراخى جان مى خواهد كه هيچ كس را مقصر ندانى و مسوولانه با تمام آنچه خداوند از توانايى به تو داده خوب زندگى كنى.

در پناه خدا ،

بهترينها از آن تو،

سارا نجفیان

دانشجوی دوره جامع توانگری اول

این پیج اینستاگرام هم به نظرم کارهای جالبی داره در فرهنگ سازی :

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دمت گرم الناز

مطالب مرتبط