دختر خوب، دختریه که

۳/۵ - (۱ امتیاز)

همیشه برای یک «دختر» پیام های مختلفی در ذهن می آید؛

👈دختر خوب، دختریه که جلوی پسر سنگین باشه

👈پسرها از دختر جلف بدشون میاد

👈دختر خوب به کسی محل نمیذاره

اینکه تعریف دختر خوب چیه بحث ساده ای نیست واقعا، زیرا خوب بودن و بد بودن فقط بر اساس قوانین ما نیست بلکه مسائل پیچیده تری در تعریف خوبی و بدی نقش داره.

نگارنده بر این باور است که مجموعه ای از ۵ ملاک زیر میتونه ارزش یک گزاره را در زندگی شخصی هر کسی تعیین کنه:

✔️ خانواده و باید و نبایدهایی که در یک خانواده به یک فرد گفته شده مثلا اینکه “با شیشه آب خوردن از یخچال کار یک آدم عوضیه” میتونه فقط گزاره ی خانواده هاشمی (اجتماعی دبستان!!!) باشه نه خانواده باقری!

✔️ قرائت دینی “اینکه شما معتقد به دین باشی، خودش خیلی مثبت منفی ها به زندگیت میده ولی در کشوری با ریشه های مذهبی مثل ما اتفاقا بحث مهمتر از دین داری و بی دینی (که نادر است) بحث نحوه دین داری است. آیا من دین را با شرعیات و رساله های عملیه اجرا می کنم؟ آیا فلسفه دین برای من جذاب است؟ در این باره صحبت های فراوانی برای مطالعه فراهم است که در ذیل قرائت های دینی قابل تحقیق است.

✔️ ملیت: ایرانی بودن ما باعث می شود اقتضائاتی خاص داشته باشیم، مثلا در آلمان ۳۰ % زنان مجرد می مانند و این موضوع کاملا جا افتاده است و این آمار با ما خیلی فرق دارد که حضور زن مجرد سن بالا برامون تلخ به نظر میرسه.

✔️دانش: بسیاری از باید و نبایدها را سواد و دانش و مطالعات ما به ما می دهد. روانشناسی به ما درباره بعضی مسال شخصیتی هشدارهای جدی می دهد. تیپ های شخصیتی مختلف گرایش های مختلفی دارند.

✔️تجربه شخصی: برایند همه گزاره های فوق میتونه این باشه من به چه ادراکی از زندگی رسیده ام. تا وقتی خودم زندگی را تجربه نکرده باشم همه برداشت هایم از خانواده و دین و دانش و … مجرداتی انتزاعی بیش نیست که به درد زندگی بقیه می خورد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دختر خوب دختریه که

مطالب مرتبط