گشت ارشاد

امتیاز مطلب

بیمارستان نجمیه- مخصوص جانبازان قطع نخاعی- ط دوم- ۱۳۶۸-تجربه خودم
– ببخشید سوالم بچه گانه شاید باشد، چی شد رفتید جنگ؟ می ارزید اینگونه بشوید؟
– ما رفتیم که دختران و زنان این سرزمین زیر دست اجنبی نیفتند
-به این افتخار میکنید؟
-بله
———-
۱۴۰۱- تیر
افتخار شما به عنوان گشت ارشاد نیروی انتظامی در سرزمینی که برای آزادیش چنان ایثارگریهایی شد چیست ؟
– بنام خدا، امروز یک دختر ایرانی را که حجابش خوب نبود روی زمین کشیدیم… خیلی کمک کردیم که به اسلام مومن تر بشود
-ما امروز یک دختر را گرفتیم که به خاطر بی حجابیش، اقتصاد کشور اینگونه شده، تورم و گرانی و اختلاس زیاد شده و مادرش را هم که به ون مقدس ارشاد چسبیده بود و با وقاحت التماس میکرد که دخترش بیمار است، با ماشین هل دادیم تا اقتدارمان را نشان دهیم
– جمله امام که « مردم ولی نعمت ما هستند» پس چی؟
– سکوت!
—————
– جهت حفظ امنیت روانی دختران ایران، به صورت آنهایی که علاقه به ورزش و فوتبال و استادیوم دارند، قربه الی الله اسپری فلفل پاشیدم…همه ترفندی زده ایم که لج زنان ایرانی را سر بدیهی ترین خواسته آنها دربیاریم؛ اینجوری موفق شده ایم بهترین دختران تحصیلکرده نخبه ایران را بفرستیم با پول خود و خانواده های خودفروخته شان بروند خارج از ایران؛ مهاجرت کنند، زخم مهاجرت و دوری از میهن بخورند، جایی برای مریم میرزاخانی ها در ایران نیست؛ تراز برای ما آدمهای « دیگر» اند.
-سوال؛ فردا روز چه کسی باید این تمدن را حفظ کند؟
– سکوت
————-
سوال ؛ دختر بیست ساله مسلمان شهروند امارات، عمان، کویت، سعودی، استانبول، باکو ، امید و سرور و سرزندگی و فرصتهای بیشتر زیستن دارد یا دختر ایرانی؟
سوال؛ آیا بخشی از طبقه مذهبی ایران مشغول انتقام گیری از افراد متفاوت از خود است؟ مثلا در ماه رمضان، زندگی را برای غیرروزه داران جهنم کنیم؟ مثلا بحث حجاب را چنان همه جا برجسته کنیم که حواس مردم از تلخی طرح صیانت و بی تدبیری اقتصادی در ایجاد موج گرانیها و تورم پرت شود؟
سوال؛ چرا تعداد بیشماری از مسوولین جمهوری اسلامی، فرزاندانشان را به خارج از ایران میفرستند؟ آیا آزادی و احترامی که آنجا، آقازاده ها دارند شیرین است؟ پس چرا داخل ایران را برای دختران این سرزمین اینقدر تلخ و سخت میکنند بعضی ها؟

فتبصر
——-
ممنونم‌که در نظردهی بهانه دست کسی نمیدهید
پ ن : درباره دو دختر رسول الله نوشته بودم که تا سالها اسلام نیاوردند ، از آنجاییکه دسترسی به کتاب دکتر ایراهیم آیتی نداشتم، تردید کردم که دقت آن سه خط، مکفی نباشد، احتراما تا بررسی کتاب، آن بخش حذف شد.
مخلص

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

گشت ارشاد

مطالب مرتبط